Photoshop – co zrobić, kiedy pojawia się błąd „Nie można zaimportować Schowka…”

Reinstalacja systemu Windows czyści nam wszystko, dzięki temu komputer zyskuje nieco świeżości i lekkości bo jest (jeszcze) „goły, wesoły i nieco szybszy”. Jednak prawie zawsze po reinstalacji mam problemy, mniejsze, większe, ale są i zazwyczaj znajdzie się coś, co nie działa jak ma.

Jeżeli Twój Photoshop się zbuntował i informuję Cię o błędzie: „Nie można zaimportować Schowka z powodu nieoczekiwanego końca pliku…„, a gdy chcesz wejść do „Preferencji” i dostosować je odpowiednio pod siebie, sprzęt wita Cię kolejnym błędem: „Wymagana jest liczba całkowita w zakresie od 96 do 8. Wprowadzono najbliższą wartość„. Zobacz, jak można rozwiązać ten problem.

No i co teraz?

Na początek należy wyłączyć Photoshopa i wejść do Edytora Rejestru. Aby się do niego dostać, wpisz w „lupce” na pasku zadań „regedit„, a następnie potwierdź w kolejnym oknie „TAK„.

Po lewej stronie rozwiń kolejno „HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Adobe -> Photoshop -> 120.0” – jeżeli w folderze „120.0” na liście nie masz „OverridePhysicalMemoryMB” musisz utworzyć nową wartość „DWORD” – czyli kliknij prawy przycisk myszy na pustym polu, a następnie wybierz „Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa)„.

Teraz edytuj nową wartość (podwójne kliknięcie w nową pozycję). W nazwie wpisz „OverridePhysicalMemoryMB„, w polu „Dane wartości” wpisz „4096„, kliknij „OK” i włącz Photoshopa. Błędy powinny zniknąć 😉

Podziel się wpisem ze znajomymi...

Facebook Twitter LinkedIn