Grawer laserowy

Grawerowanie laserowe polega na skierowaniu wiązki lasera w obrabiany przedmiot, który jest jednocześnie mocno nagrzewany i - w zależności od dobranych parametrów pracy urządzenia - w miejscu padania wiązki zmienia kolor lub zostaje wyparowany i spalony, odsłaniając spodnią warstwę, np. z dodatkowym, kontrastowym kolorem.

Jedną z najważniejszych zalet tego typu znakowania jest możliwość wygrawerowania w zasadzie każdego wzoru na bardzo szerokiej gamie materiałów. Do grawerowania laserowego najczęściej wykorzystuje się: akryl, drewno, skórę, tkaniny, papier, folie, szkło, kamień, laminat grawerski, gumę, tworzywa sztuczne, pleksi, materiały skóropodobne, ceramikę, gumę do wyrobu pieczątek, wszelkie materiały niemetaliczne oraz metale powlekane.

Grawerowanie laserem jest jedną z najbardziej trwałych i odpornych na ścieranie technik znakowania przedmiotów. Świetnie sprawdzi się nie tylko przy wykonywaniu różnego rodzaju gadżetów reklamowych do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, ale również do wykonywania napisów na tabliczkach metalowych, które będą narażone na działanie warunków atmosferycznych.

Zalety

  • możliwość wycinania i grawerowania dowolnych kształtów,
  • możliwość pracy na szerokiej gamie materiałów (metal, drewno, szkło, tekstylia, papier, tworzywa sztuczne, pleksi, skóra i wiele innych),
  • bardzo wysoka precyzja pracy,
  • możliwość znakowania owalnych przedmiotów (kubki, butelki itp.),
  • możliwość grawerowania nawet drobnych detali (od 1 mm).

Pamiętaj, że...

  • kolor graweru uzależniony jest od materiału na którym grawer jest wykonywany.