Folia Flex

Folia Flex stworzona jest z bardzo cienkiego, poliuretanowego materiału, powleczonego jednostronnie specjalnym klejem, którego pełne właściwości klejące zostają aktywowane w wysokich temperaturach.

Nadruk wykonany tą metodą jest bardzo trwały, gładki, mało wyczuwalny, a folie są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na jej odpowiedni dobór pod różnego rodzaju kolorystykę materiałów.

Metoda nadruku Folią Flex polega na wycięciu w niej odpowiedniego wzoru specjalistycznym ploterem tnącym, który nacina ją w odbiciu lustrzanym z odpowiednią siłą, szybkością i głębokością (zazwyczaj 80 µm, tj. 0,08 mm w przypadku standardowych Folii Flex), nie nacinając jednocześnie jej podkładu na którym jest ona przenoszona na wybrany produkt. Po wycięciu usuwa się z folii zbędne elementy tzw. wybierakiem.

Następnie produkt z przyłożoną do niego Folią Flex umieszczoną na podkładzie transportowym, wkłada się pod prasę termotransferową nagrzaną do wysokich temperatur i zamyka z dużym naciskiem (wysokie PSI) na kilkanaście sekund (15 - 20), co pozwala na połączenie folii i wybranego produktu. Na koniec zdejmuje się z folii podkład transportowy i utrwala całość nadruku przez kolejne 3 do 5 sekund.

Zalety

  • świetnie sprawdza się do nadruków jednokolorowych,
  • jest idealnym wyborem zarówno przy małych, jak i dużych nakładach,
  • pozwala na przenoszenie na wybrane produkty bardzo drobnych elementów (nawet 1 mm wielkości),
  • Folia Flex jest bardzo trwała - wytrzymuje wiele prań nawet do 60°C - przy zastosowaniu odpowiednich parametrów.

Pamiętaj, że...

  • folia nie jest przystosowana do tworzenia wielokolorowych projektów - przy jej użyciu nie jest możliwe zastosowanie przejść tonalnych i gradientów,
  • pranie (przy zastosowaniu możliwie niskich obrotów) i prasowanie należy wykonywać na "lewej stronie",
  • nie nadaje się do nadruków z bardzo dużą ilością drobnych elementów.