Wskazówki do tworzenia projektów

Zapoznaj się z podstawowymi wytycznymi dotyczącymi tworzenia projektów do nadruku na wybranych produktach.

Projekt należy przygotować w rozdzielczości 300 DPI, chyba, że w poniższych zestawieniach zaznaczono inaczej. Plik projektu musi zostać do nas przesłany w formacie JPG, PNG, PDF, SVG, EPS lub PSD, a wszystkie zawarte w nim czcionki muszą zostać zamienione na "krzywe".

Przy tworzeniu projektu należy również pamiętać o zachowaniu odpowiednich "spadów produkcyjnych" - informacje o nich wyszczególnione są dla każdego produktu osobno (jeżeli brakuje takiej informacji oznacza to, że spady nie są wymagane).

Produkty metalowe

Podstawowe informacje

  • Profil kolorów: Adobe RGB
  • Tło projektu: brak lub białe
  • Uwagi: wszystkie białe elementy na Twoim projekcie zostaną zastąpione kolorem blachy

Wskazówki

Jeżeli tworzysz własny projekt pamiętaj, że nałożenie dużego obszaru z jednolitym kolorem na blachę - która już sama w sobie posiada własny kolor oraz strukturę - nie jest dobrym pomysłem ze względu na możliwość pojawienia się plam i przebarwień, gdy kolor blachy i jej struktura zmiesza się z jednolitym, dużym obszarem koloru na Twoim projekcie. Dlatego tak jak w przypadku druku na każdym innym podłożu - projekt do nadruku na aluminium musi być odpowiednio przygotowany.

Gdy tworzysz projekt na blachy w kolorze złotym lub niebieskim, umieszczaj na nim tylko i wyłącznie czarne elementy. Natomiast przy projekcie na blachy w kolorze srebrnym lub białym, możesz użyć np. kolorowego logo lub kolorowych dodatków - pamiętaj jednak, aby były to możliwie jak najbardziej nasycone kolory. Zawsze bierz pod uwagę fakt, że kolory po druku na aluminium mogą się delikatnie różnić od kolorów na Twoim projekcie ze względu na lekkie mieszanie się koloru blachy i kolorów z projektu.

Pamiętaj, że wszystkie białe elementy na Twoim projekcie zostaną zastąpione kolorem blachy. Dlatego jeżeli chcesz, aby pozostały widoczne, zmień ich kolor na inny.

Jeżeli nie masz pewności, czy Twój plik jest odpowiednio przygotowany i spełnia wymagania, wyślij nam go do bezpłatnej weryfikacji. W razie problemów doradzimy, co należy zmienić lub poprawić.

Wizytówki standardowe, wizytówki ekologiczne, ulotki standardowe

Podstawowe informacje

  • Profil kolorów: CMYK (FOGRA 27)
  • Rozdzielczość: 1200 DPI

Grawer laserowy

Podstawowe informacje

  • Format pliku: wektorowy (SVG, DXF, PDF, AI)
  • Tło projektu: brak
  • Uwagi: wszystkie elementy na projekcie muszą zostać wykonane w kolorze czarnym