Wszystkie projekty należy wykonywać w rozdzielczości przynajmniej 300 DPI (dla wizytówek ekologicznych 600 DPI) - wtedy uzyskamy najlepszą jakość nadruku. Plik projektu musi zostać do nas przesłany w formacie JPG, PNG, PDF, SVG, EPS lub PSD, a wszystkie zawarte w nim czcionki muszą zostać zamienione na "krzywe".

Przy tworzeniu projektu należy również pamiętać o zachowaniu odpowiednich "spadów produkcyjnych" - informacje o nich wyszczególnione są dla każdego produktu osobno (jeżeli brakuje takiej informacji oznacza to, że spady nie są wymagane).

Jeżeli masz dodatkowe pytania - skontaktuj się z nami - chętnie doradzimy. Możesz nam również przesłać swój projekt, a my bezpłatnie dokonamy dla Ciebie jego weryfikacji pod kątem poprawności jego przygotowania pod nadruku na wybranym przez Ciebie produkcie.

produkty z metalu

Podstawowe informacje

  • Profil kolorów: Adobe RGB
  • Tło projektu: brak lub białe
  • Uwagi: wszystkie białe elementy na Twoim projekcie zostaną zastąpione kolorem blachy

Wskazówki

Jeżeli tworzysz własny projekt pamiętaj, że nałożenie dużego obszaru z jednolitym kolorem na blachę - która już sama w sobie posiada własny kolor oraz strukturę (wzór szlifowanego aluminium) - nie jest dobrym pomysłem ze względu na możliwość pojawienia się plam i przebarwień, gdy kolor blachy i jej struktura zmiesza się z jednolitym, dużym obszarem koloru na Twoim projekcie. Dlatego tak jak w przypadku druku na każdym innym podłożu - projekt do nadruku na aluminium musi być odpowiednio przygotowany.

Gdy tworzysz projekt na blachy w kolorze złotym lub niebieskim, umieszczaj na nim tylko i wyłącznie czarne elementy. Natomiast przy projekcie na blachy w kolorze srebrnym lub białym, możesz użyć np. kolorowego loga lub kolorowych dodatków - pamiętaj jednak, aby były to możliwie jak najbardziej nasycone kolory. Zawsze bierz pod uwagę fakt, że kolory po druku na aluminium mogą się delikatnie różnić od kolorów w Twoim projekcie (ze względu na lekkie mieszanie się koloru blachy i kolorów na projekcie).

przypinki, wizytówki standardowe, ulotki standardowe

Podstawowe informacje

  • Profil kolorów: CMYK (FOGRA 27)