Projekt należy przesyłać w rozdzielczości przynajmniej 300 DPI (sugerowane 600 DPI) - wtedy uzyskamy najlepszą jakość nadruku. Plik projektu musi zostać przesłany w formacie JPG, PNG, PDF, SVG, EPS lub PSD w kolorystyce CMYK dla produktów wykonanych z papieru, a dla pozostałych produktów bez przypisanego profilu kolorów (ewentualnie Adobe RGB). Wszystkie zawarte w projekcie czcionki muszą zostać zamienione na "krzywe".

Należy również pamiętać o zachowaniu odpowiednich "spadów produkcyjnych" - informacje o nich wyszczególnione są dla każdego produktu osobno (jeżeli brakuje takiej informacji oznacza to, że nie są one wymagane).

Projekt dla produktów wykonanych z metalu musi zostać przesłany bez tła lub na tle w kolorze białym (każdy biały element na projekcie zostanie zastąpiony kolorem produktu).

Jeżeli masz dodatkowe pytania - skontaktuj się z nami - chętnie doradzimy. Możesz nam również przesłać swój projekt, a my bezpłatnie dokonamy dla Ciebie jego weryfikacji pod kątem poprawności jego przygotowania pod nadruku na wybranym przez Ciebie produkcie.

produkty z metalu

Jeżeli tworzysz własny projekt, pamiętaj, że nałożenie pełnego koloru na całą blaszkę - która już sama w sobie posiada własny kolor oraz strukturę (wzór szlifowanego aluminium) - nie jest dobrym pomysłem ze względu na możliwość pojawienia się plam i przebarwień, gdy kolor blaszki i jej struktura zmiesza się z jednolitym dużym obszarem, np. czarnego koloru na Twoim projekcie.

Dlatego w przypadku druku na aluminium unika się tego typu zabiegów (stąd też nasze projekty nie są w całości zadrukowane jednym kolorem).

Przy tworzeniu własnego projektu należy pamiętać, że jest to aluminium - dlatego tak jak w przypadku druku na każdym innym podłożu - projekt musi być odpowiednio przygotowany.

Gdy tworzysz projekt na blaszki w kolorze złotym, umieszczaj na nim tylko i wyłącznie czarne elementy. Natomiast przy projekcie na blaszki w kolorze srebrnym, możesz użyć np. kolorowego loga - pamiętaj jednak, aby były to możliwie jak najbardziej nasycone kolory. W przypadku projektu na blaszki białe możesz użyć pełnej gamy kolorystycznej - nie stosuj jednak dużych, jednokolorowych powierzchni - używaj grafik lub gradientów.

Zawsze pamiętaj o tym, że kolory po druku na aluminium mogą się delikatnie różnić od kolorów w Twoim projekcie.